m poziomie i możliwe jest prawie wszystko. Najczęściej dziś w miejsce ubytków wstawia się implanty, które w przyszłości mogą posłużyć do osadzenia na nich mostu. U dentysty można także leczyć ból zębów i z tym właśnie zgłasza się większość pacjentów. Niezależnie od przypadłości, z którą się zgłaszamy do stomatologa, z pewnością znajdziemy odpowiednie dla nas rozwiązanie, które nas zadowoli.
Ale to co dla sporadycznego bywalca
Już na sam dżwięk słowa stomatologia niejeden z nas odczuwa nagły ból zębów. Hasło dentysta budzi jeszcze gorsze uczucia. Słysząc te frazy, nie wiedzieć czemu, sztywniejemy, pot wstępuje nam na czoło, serce zaczyna bić szybciej. Ale to, co dla sporadycznego bywalca gabinetu dentystycznego, jest koszmarem, o którym chciałby jak najszybciej zapomnieć, dla innych jest codzienną pracą. Trudną i często niewdzięczną, ale nie mniej ważną od innych dziedzin medycyny. Najlepszy dentysta, to ten, którego pacjenci chętnie odwiedzają nie tylko kiedy ból zębów nie daje im spać. Stomatologia jest dziedziną, która w ostatnich latach wykonała ogromny skok technologiczny. Dzięki wielu lekarzom, wykonującym swoją pracę z pasją i poświęceniem, dentysta nie jest już synonimem sadysty, a wizyta w gabinecie stomatologicznym może być nie tylko złem koniecznym, ale nawet przyjemnością.
Najprawdopodobniej w zębie jest ubytek który
Nagły ból zęba jest wskazaniem, by w najbliższym czasie udać się do lekarza stomatologa. Najprawdopodobniej w zębie jest ubytek, który będzie rósł i sprawiał coraz więcej problemów. Szybka reakcja dentysty, który oczyści ząb z próchnicy, użyje specjalnej, często niewidocznej plomby pozwoli uratować ząb. Próchnica rozwija się podstępnie, a niestety wciąż wiele osób odwiedza gabinet dentystyczny dopiero wtedy, gdy nie może już wytrzymać z bólu. W takim momencie ząb bywa już nie do odratowania, korzeń jest zaatakowany stanem zapalnym, a pozostałości zewnętrzne nadają się już tylko do wyrwania. Nowoczesna stomatologia dysponuje przyjemną i wystarczającą profilaktyką, by ból zębów stał się ponurym wspomnieniem z przeszłości. Gdy jednak nie udało się uchronić jamy ustnej przed próchnicą i ząb już mocno boli, nie należy zwlekać z udaniem się do lekarza. Dentysta oceni, czy ząb nadaje się jeszcze do leczenia (niewielkie ubytki też mogą boleć, a ich leczenie nie jest trudne; te większe i bardziej skomplikowane często poddają się leczeniu kanałowemu) i je podejmie, naturalnie jeśli wcześniej zostanie wyleczony ewentualny stan zapalny. Pacjent z opuchlizną po stronie bolącego zęba zostanie najprawdopodobniej skierowany na prześwietlenie, na którym będzie widać skalę zaawansowania problemu. Stan zapalny zwalcza się odpowiednim antybiotykiem, co zapobiega dalszym nadkażeniom i ogólnej reakcji organizmu. Po pozbyciu się stanu zapalnego można przejść do wybranej metody leczenia zęba lub usunąć go, gdy jest to niemożliwe.